Sześć osób odwieziono do szpitala, po tym jak podczas burzy w miejscowości Dobryłów (Lubelskie) drzewo przewróciło się na busa, którym jechały. O zdarzeniu poinformował rzecznik komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie Janusz Wójtowicz.

Busem marki mercedes podróżowało siedem osób, gdy w sobotę wieczorem w Dobryłowie w gminie Dorohusk podczas burzy na auto przewróciło się drzewo rosnące przy drodze. Do szpitala odwieziono sześć osób. Trzy osoby zostały zwolnione, po udzieleniu im pomocy lekarskiej, a trzy - z poważniejszymi obrażeniami - pozostały w szpitalu. Są to dwie kobiety i pięcioletnia dziewczynka - powiedział Wójtowicz.

Jak poinformował dyżurny państwowej straży pożarnej w Lublinie Piotr Kołtun, gwałtowna burza przeszła w sobotę na powiatami włodawskim i chełmskim. W Okunince złamany konar drzewa zniszczył dwa zaparkowane samochody osobowe, na które spadł. Z kolei w miejscowościach Uhrusk oraz Majdan Stuleński wiatr uszkodził dachy na budynkach mieszkalnych. Strażacy zabezpieczyli je folią. Ludziom nic się nie stało.

Podczas burzy wiał gwałtowny wiatr, ale deszcz nie był duży, nie było zalanych domów, ani potrzeby pompowania wody - dodał Kołtun.

W niedzielę w Lubelskiem panuje upał. Po południu w regionie mogą przechodzić burze