"Abortion drone" przetransportuje paczki z pigułkami poronnymi z niemieckiego Frankfurtu nad Odrą do Słubic w Polsce - podaje "Nasz Dziennik". Akcja ma się odbyć w sobotę.

Transport pigułek dronem to element kampanii, która firmowana jest w Polsce przez Feminotekę i Porozumienie Kobiet 8 Marca. Jak reklamują organizatorzy polscy i niemieccy, akcja "ma podkreślić różnice w realiach Polek, w kontekście dostępności bezpiecznych usług aborcyjnych, w porównaniu do realiów kobiet z innych krajów Europy".

Prezes zarządu Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka dr Antoni Zięba oświadczył "Naszemu Dziennikowi", że akcja przypomina mu "najczarniejsze elementy relacji polsko-niemieckich z czasów II wojny światowej, kiedy to podczas okupacji hitlerowskiej Niemcy planowali zniszczenie Polski przez promocję aborcji i antykoncepcji".

W tym kontekście Zięba cytuje wypowiedź hitlerowskiego zbrodniarza wojennego Martina Bormana, że "płodność Słowian jest niepożądana. Niech używają prezerwatyw albo robią skrobanki - im więcej, tym lepiej. Oświata jest niebezpieczna".

(abs)