Strażacy zmniejszyli wyciek gazu na stacji benzynowej w Skoczowie. Ratownikom udało się częściowo zakręcić zawór. Gaz jednak dalej się ulatnia. Ewakuowano ponad pięćdziesięciu mieszkańców. Główna trasa łącząca Śląsk z Podbeskidziem, tak zwana Wiślanka, nadal jest zablokowana.

W tej chwili zadysponowana została cysterna zastępcza, do której gaz zostanie przepompowany. Jest to niebezpieczna akcja, która potrwa jeszcze co najmniej kilka godzin - powiedziała reporterowi RMF FM Aneta Gołębiowska, rzeczniczka śląskich strażaków:

Ruch ciężarowy od strony Katowic jest w Pawłowicach kierowany na drogę wojewódzką nr 938 w kierunku Cieszyna i dalej trasą S-1. Kierowcy samochodów osobowych mogą też zjechać z „wiślanki” w Ochabach i dostać się do Skoczowa równoległą drogą lokalną.

Od strony Cieszyna i Wisły ruch tranzytowy na drodze krajowej nr 81 jest blokowany na wysokości skrzyżowania z trasą S-1. Kierowcy samochodów osobowych mogą jechać w kierunku Ochab trasami lokalnymi. Ciężarówki kierowane są w stronę Katowic przez Cieszyn lub Bielsko-Białą.