Udało się uratować dziecko ciężarnej 16-latki, która zginęła po wypadku drogowym w Orzeszu w powiecie mikołowskim w woj. śląskim. Dziewczyna była w 6-7 miesiącu ciąży. Dziecko urodziło się przez cesarskie cięcie. Do szpitala trafiło natomiast w sumie osiem osób.

Do wypadku doszło w sobotę wieczorem na skrzyżowaniu ul. Żorskiej ze Szkolną w Orzeszu. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca daewoo matiza nie zachował wystarczającej ostrożności. Skręcając w lewo, zderzył się z jadącym z przeciwnej strony volkswagenem golfem.

Po wypadku osiem osób trafiło do szpitala. Najmłodsza z poszkodowanych - 10-letnia dziewczynka - po zbadaniu została zwolniona do domu. W szpitalu zmarła natomiast 16-letnia pasażerka matiza. Dziewczyna była w 6-7 miesiącu ciąży. Jej dziecko urodziło się poprzez cesarskie cięcie i obecnie przebywa pod stałą obserwacją lekarską.

Dwie osoby zginęły na krajowej "7"

W niedzielę do tragicznego wypadku doszło także na drodze krajowej nr 7 pomiędzy Ostródą a Elblągiem w woj. warmińsko-mazurskim. Dwie osoby zginęły, a trzy zostały ranne. Samochód osobowy zderzył się z busem i dachował w rowie.

(MRod)