W piątek będzie bardzo ciepło i słonecznie, ale lokalnie mogą wystąpić burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenia dla trzech województw. W sobotę utrzyma się aura sprzyjająca wakacyjnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu. W niedzielę spodziewane jest ochłodzenie.

W piątek w całej Polsce będzie ciepło, ale pochmurnie. Temperatura maksymalna od 24 stopni Celsjusza w Bydgoszczy, Poznaniu i Zielonej Górze do 28 stopni w Lublinie. Chłodniej na wybrzeżu, od 20 do 22 stopni Celsjusza.

Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. W województwach podkarpackim, małopolskim, śląskim, świętokrzyskim i lubelskim przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 25 mm.

IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami dla województw podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego. 

Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodnim wybrzeżu okresami porywisty, północno-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

Sobota 7 lipca

Weekend rozpocznie się słonecznie dla mieszkańców całego kraju. Najcieplej będzie w centrum, gdzie słupki rtęci wskażą 27 stopni Celsjusza. Na Pomorzu i Śląsku najchłodniej, 24 stopnie.

Synoptycy prognozują zachmurzenie małe i umiarkowane. Mieszkańcy Polski wschodniej i północnej powinni pamiętać o parasolach - tam wystąpić mogą przelotne opady deszczu oraz burze. Przewidywana wysokość opadów podczas burz do 10 mm.

Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu zachodnim okresami dość silny, na wybrzeżu, południu oraz w czasie burz porywisty, północno-zachodni.

Niedziela 8 lipca

Ochłodzenie nastąpi w niedzielę. Niemal w całej Polsce temperatury maksymalne wyniosą od 22 do 24 stopni Celsjusza. Cieplej jedynie w województwach łódzkim, wielkopolskim, lubuskim i zachodniopomorskim - do 26 stopni.

Przelotne opady deszczu możliwe na południu i wchodzie kraju.