„Trzy złote chińskie monety, które pomnożą twoje pieniądze. Otrzymasz je za darmo…” jeśli tylko wypełnisz kupon wydrukowany w jednej z gazet. Ostrzegamy! W rubrykach oprócz imienia i nazwiska należy podać także pełny adres wraz z kodem oraz datą urodzenia. To ewidentna próba zdobycia danych osobowych.

Intrygujące ogłoszenie reporter RMF FM pokazał Generalnemu Inspektorowi Ochrony Danych Osobowych Michałowi Sarzyckiemu, który od razu ostrzegł wszystkich, którzy chcieliby wypełnić kupon. Jest to ewidentne wyłudzenie. Dostaną trzy jakieś wątpliwe monety z Chin. Przypuszczam, że one Chin nigdy nie oglądały. Ktoś chce nas naciągnąć, stworzyć sobie naszym kosztem bazę danych, która będzie dla niego źródłem dochodu - stwierdził.

Na ogłoszeniu bardzo drobnym druczkiem zamieszczono informację, że zamawiając monety zgadzamy się jednocześnie na wielokrotne wykorzystywanie naszych danych do celów promocyjnych i handlowych. A trzy magiczne monety… na pewno pomnożą majątek tego, kto zamieścił to ogłoszenie.