RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

​Chińczycy chcą budować obwodnicę Warszawy

Publikacja: Środa, 5 marca (06:36) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Przetarg na ostatni odcinek Południowej Obwodnicy Warszawy cieszy się rekordowym zainteresowaniem - informuje "Rzeczpospolita". Zgłosiły się 23 firmy i konsorcja. Wśród nich znalazła się spółka z Chin.

Chodzi o fragment trasy od węzła Puławska do węzła Lubelska. Koszt inwestycji to 6,74 mld zł. Potrwa od 2015 do 2019 roku.

Na opublikowanej przez GDDKiA liście kandydatów znalazły firmy i grupy firm z Polski, Włoch, Ukrainy, Czech, Hiszpanii oraz z Azerbejdżanu, Turcji i Chin.

Cała obwodnica Warszawy będzie mieć 82 km, z czego 37,7 km jest już gotowe. 

(MRod)

Źródło: RMF24/PAP
Tagi: drogi

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: