Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Szczecinie zatrzymali 27–latka, który chciał sprzedać w jednym z antykwariatów skradzione materiały numizmatyczne oraz biżuterię o łącznej wartości 40 tysięcy złotych. Sprawca usłyszał już zarzuty i trafi do aresztu.

Kryminalni z KWP w Szczecinie uzyskali informację, że w jednym z antykwariatów młody człowiek chce sprzedać większą ilość różnego rodzaju materiałów numizmatycznych w postaci gablot i klaserów z monetami oraz złotej biżuterii.

Policjanci natychmiast po otrzymaniu tej wiadomości zatrzymali młodego mężczyznę, który faktycznie miał ze sobą torbę pełną skradzionych rzeczy. Jak się okazało 27-latek w okresie świątecznym włamał się do jednego z domów rodzinnych w Kołobrzegu skąd skradł klasery z monetami oraz biżuterię. Poszkodowany wycenił straty na 40 tysięcy złotych.

27-latek usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. Najbliższe lata spędzi jednak w zakładzie karnym. Ten młody człowiek ma bowiem na swoim koncie liczne przestępstwa, których dopuścił się na terenie całego kraju. Był poszukiwany trzema listami gończymi wydanymi przez Sąd Rejonowy w Białymstoku, Cieszynie oraz Gdyni za liczne oszustwa oraz kradzieże i włamania.