Macie pytania w sprawie znieczulenia zewnątrzoponowego lub innych form uśmierzania bólu podczas porodu? Chcecie wiedzieć, z jakim ryzykiem się to wiąże? A może w ogóle nie ma mowy o ryzyku? Dzwońcie. Na Wasze pytania odpowiedzą lekarze ginekolodzy, którzy będą dyżurować przy telefonie w krakowskiej redakcji radia RMF FM - 12 66 22 407.

Do Waszej dyspozycji są wiedza i doświadczenie doktora Marka Kowalskiego (dyżur od 9 do 12) oraz doktor Sylwii Korygi-Wszołek (dyżur od 12 do 17).

Doktor Marek Kowalski to uznany lekarz ginekolog-położnik ze Szpitala Specjalistycznego "UJASTEK" w Krakowie. Ma 20 doświadczenia, przyjął na świat kilka tysięcy dzieci.

Dr Sylwia Koryga-Wszołek jest ordynatorem oddziału patologii ciąży w tym samym szpitalu; specjalizuje się w prowadzeniu kobiet będących w ciąży o podwyższonym ryzyku zdrowotnym dla matki i dziecka.

Od czwartku na naszych stronach zbieramy podpisy pod petycją do ministra zdrowia. Apelujemy do Bartosza Arłukowicza, by wywiązał się ze złożonej na antenie RMF FM obietnicy, że polskie kobiety powinny mieć prawo rodzić bez bólu. PODPISZ PETYCJĘ!!