RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Buspas aż do Piaseczna

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W przyszłym roku na ul. Puławskiej w Warszawie na zrujnowanym pasie technicznym dla trolejbusów powstanie buspas - dowiedziało się "Życie Warszawy ". Projekt jest już w fazie uzgodnień. Z wytyczeniem buspasa ratusz czeka do momentu, gdy skończą się zapowiadane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad zwężenia w związku z budową węzła u zbiegu Puławskiej i południowej obwodnicy Warszawy.

Ekipa Hanny Gronkiewicz-Waltz zapowiadała buspas już w ubiegłym roku, ale wycofała się po ostrych wypowiedziach mieszkańców m.in. osiedli w Piasecznie, Józefosławiu, Nowej Iwicznej i Lesznowoli. Duża część z nich dojeżdża do centrum samochodami, narzekając na komunikację.

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: