RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Burze nad Polską. Kilkaset interwencji strażaków

Publikacja: Sobota, 2 czerwca (07:10)

​Strażacy interweniowali w piątek 347 razy z powodu burz, które przechodziły nad Polską. Większość interwencji związanych było z wypompowywaniem wody.

Najczęściej strażacy wyjeżdżali do akcji na Dolnym Śląsku, w Wielkopolsce i na Opolszczyźnie. Usuwali drzewa powalone przez wiatr i wypompowywali wodę z zalanych ulic i piwnic.

Na Dolnym Śląsku najmocniej padało w powiatach lubińskim, świdnickim i oleśnickim. W Małopolsce z kolei w Korzkwi i w Zielonkach interwencje strażaków były związane z podtopionymi posesjami.

Jak usłyszeliśmy w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa, nikt nie został ranny. Synoptycy przewidują burze także dzisiaj w całym kraju.

(az)

Źródło: RMF FM
Tagi: burza

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: