Zatrzymano 38 osób podejrzewanych o udział w bójce w czasie meczu Legii Warszawa z Jagiellonią Białystok. Wśród nich jest dwóch kibiców stołecznego klubu i 36 fanów z Białegostoku, w tym dwóch nieletnich. Policja wyjaśnia okoliczności burd. Zatrzymanym grozi do 3 lat więzienia.

Z policyjnych ustaleń wynika, że jeszcze przed rozpoczęciem meczu kibice Jagiellonii rzucili dwie petardy hukowe w kierunku stref buforowych. Jedna z nich eksplodowała w niewielkiej odległości od pracownika służby organizatora. Kolejna wybuchła niedaleko od mężczyzny z dzieckiem.

Około pół godziny po rozpoczęciu meczu fani z Białegostoku weszli na ogrodzenie oddzielające sektory gości od strefy buforowej i próbowali zaatakować warszawskich kibiców. Ponieważ nie było właściwej reakcji ze strony służb organizatora, kibice Legii Warszawa dotarli do ogrodzenia oddzielającego sektory kibiców gości od pozostałej części trybuny - powiedział Andrzej Browarek z zespołu prasowego KSP.

Jak dodał, kilka minut później kierownik ds. bezpieczeństwa Legii Warszawa został poinformowany o konieczności podjęcia zdecydowanych działań przez służby porządkowe oraz o konieczności skierowania w ten rejon dodatkowych pracowników ochrony. Kierownik ds. bezpieczeństwa ocenił, iż jego służby poradzą sobie z sytuacją - powiedział Browarek.

W pewnym momencie pseudokibice Legii wyłamali bramkę ewakuacyjną, która była elementem ogrodzenia oddzielającego sektory gości od pozostałej części trybuny i doprowadzili do bójki z kibicami Jagiellonii.

Po wejściu na trybunę policjanci użyli pałek służbowych, siły fizycznej oraz ręcznych miotaczy pieprzu. Kibice Legii wycofali się do swoich sektorów, natomiast kibice Jagiellonii zaprzestali jakichkolwiek działań niezgodnych z prawem. Między sektorami zajmowanymi przez kibiców obydwu drużyn został ustawiony policyjny kordon - powiedział Browarek.

Zgodnie z kodeksem karnym za udział w bójce lub pobiciu grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Z powodu burd mecz na stadionie przy ul. Łazienkowskiej został przerwany po 1. połowie przy stanie 0:0.