Sześciu mężczyzn - w wieku od 18 do 44 lat - odpowie za brutalną napaść na funkcjonariuszy w Lublinie. Grozi im do dziesięciu lat więzienia. Ofiary ataku - policjant i policjantka - byli bici i kopani po całym ciele. Trafili do szpitala.

Do napaści doszło w niedzielę około godziny 20.00 przy ulicy Turystycznej w Lublinie. Grupa mężczyzn zakłócała tam porządek. Mieli też zaczepiać mieszkańców, dlatego interweniowała policja - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie. Wiadomo, że wszyscy spożywali alkohol.

Gdy funkcjonariusze chcieli ich wylegitymować, zostali czynnie zaatakowani. Napastnicy bili i kopali ich po całym ciele - podaje KWP.

Zanim na miejsce przyjechał radiowóz, agresywni mężczyźni zbiegli z miejsca zdarzenia. Jeszcze w niedzielę udało się zatrzymać jednego z nich, dzisiaj aresztowano pięciu kolejnych. Za czynną napaść na funkcjonariusza publicznego grozi im do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Ofiary napaści - policjant i policjantka - z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala. Według lekarzy, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.