Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski jest na urlopie do 4 listopada – dowiaduje się RMF FM. Z kolei kard. Stanisław Dziwisz pojechał do Rzymu. Spór o lustrację w Kościele na razie ucichł, ale sprawa wciąż bulwersuje. Ks. Adam Boniecki z „Tygodnika Powszechnego” temat okresla jako „pole minowe”.

Ks. Boniecki na łamach "Tygodnika Powszechnego" analizuje dotychczasowy przebieg lustracji w Kościele. O ile można powiedzieć, że ksiądz Tadeusz jest bardzo nieostrożny, to kardynał jest bardzo ostrożny, bo wie, że to są żywi ludzie, dla których on ma być ojcem - mówi w rozmowie z Maciejem Grzybem.

Redaktor naczelny „Tygodnika” wierzy jednak, że nie dojdzie do rozejścia się obu duchownych. To wszystko jest otwarte. Jeden i drugi człowiek jest człowiekiem dobrej woli - konkluduje.

Ukazanie w dwuznacznym świetle infułata Kazimierza Sudera, przyjaciela Jana Pawła II miało się przyczynić do nałożenia nakazu milczenia na ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego – dowiaduje się nieoficjalnie RMF FM. Nakaz nałożyła krakowska kuria. czytaj więcej

Sprawa agentów w sutannach nagłośniona przez księdza Zaleskiego wywołała ostrą reakcję kardynała, który wydał księdzu nakaz milczenia.

Artykuł zatytułowany "Pole minowe. Po komunikacie kurii krakowskiej w sprawie księdza Tadeusza Isakowicza-Zalewskiego" zamieszcza najnowszy "Tygodnik Powszechny".