Blokada to wyraz desperacji ludzi i protest przeciwko opieszałości Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi. Mieszkańcy domagają się wznowienia prac przy projekcie obwodnicy Nowosolnej i poważnego traktowania głosu obywateli przez władze miasta.
Niektórzy kierowcy czekali cierpliwie; inni, zniecierpliwieni - trąbili. Następna blokada mieszkańców zaplanowana jest za tydzień, będzie trwała już półtorej godziny i obejmie trzy ulice.