Nasi reporterzy patrolowali główne polskie drogi i najważniejsze trasy prowadzące do cmentarzy. Wszystko po to, by ułatwić Wam dojazdy do nekropolii.

Aby odświeżyć stronę lub włącz automatyczne odświeżanie :

21:51

Nie ma już także utrudnień na A1 na odcinku Kutno Wschód - Piątek. W miejscowości Krzyżanówek samochód osobowy uderzył w bariery.

21:48

Spory ruch na wjeździe do Warszawy od strony Lublina. Najgorsza sytuacja jest w Zakręcie na krajowej 17.

Większy ruch też na Pułkowej przy cmentarzu Północnym. W tej części Warszawy policjanci otwierają już kolejne ulice. Bariery i zakazy znikają także z okolic cmentarza Powązkowskiego.

21:35

Koniec utrudnień na autostradzie A4 na odcinku Chojnów - Jadwisin. W zderzeniu dwóch samochodów osobowych ranna została jedna osoba.

21:28

Ruch na trasach w Małopolsce jest coraz mniejszy - informuje nasz krakowski reporter Paweł Pawłowski. Spokojnie również w okolicach cmentarzy. Służby powoli otwierają wyłączone z ruchu ulice.

21:23

Rozładowały się korki na wjeździe do Szczecina - informuje nasza reporterka Aneta Łuczkowska.

Nieco więcej aut jest w rejonie cmentarza Centralnego.

Najpóźniej o godzinie 22 otwarta dla ruchu zostanie ulica Ku Słońcu.

21:15

Zakończyły się utrudnienia na S8 na odcinku Syców - Wieruszów w miejscowości Bralin (woj. wielkopolskie).

Samochód osobowy uderzył tam w bariery.

21:09

Utrudnienia na A1 między węzłami Kutno Wschód a Piątek mogą potrwać aż do 22:40. Samochód osobowy uderzył tam w bariery.

Zablokowany jest pas awaryjny i częściowo wolny w kierunku na Łódź.

21:00

Trzy samochody osobowe zderzyły się na autostradzie A4 na odcinku Legnica Wschód - Złotoryja. Nie ma informacji o poszkodowanych.

Ruch w kierunku Zgorzelca odbywa się jednym pasem. Utrudnienia mogą potrwać do 22.30.

20:52

Na autostradzie A2 na odcinku: węzeł Wartkowice - węzeł Emilia w miejscowości Stary Chrząstów samochód osobowy uderzył w bariery. Nikt nie został ranny. Zablokowany jest pas awaryjny i częściowo pas wolny w kierunku na Warszawę.

20:48

Nie ma już także utrudnień na drodze krajowej 91 na odcinku Piotrków Trybunalski - Kamieńsk. Tam również zderzyły się dwa samochody osobowe.

20:47

Odblokowano lewy pas ruchu autostrady A4 w kierunku Zgorzelca. Przypomnijmy, na odcinku Chojnów - Jadwisin doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

20:43

Uważajcie też na drodze krajowej 94 w Małopolskim Olkuszu. Tam także samochód potrącił pieszego.

20:40

Do niespełna 100 kolizji i 9 wypadków doszło dziś w Śląskiem. Jak informuje reporterka RMF FM Anna Kropaczek, na głównych trasach nie ma utrudnień, choć w niektórych miejscach ruch jeszcze jest wzmożony. Tak jest np. na drodze krajowej 81 czyli na Wiślance między Katowicami a Mikołowem.

20:33

Potrącenie pieszego w Alejach Jerozolimskich na wysokości Dworca Zachodniego w Warszawie. Mężczyzna trafił do szpitala.

Jeden pas w kierunku Pruszkowa jest wyłączony z ruchu.

20:27

Na S8 na odcinku Syców - Wieruszów w miejscowości Bralin samochód osobowy uderzył w bariery. Nikt nie został ranny. Ruch w kierunku Wrocławia odbywa się jednym pasem.

20:20

Po wypadku w Tomaszowie Mazowieckim - na ulicy Ujeźdzkiej policja kieruje na objazd przez Łazisko i Zaborów.

W zderzeniu dwóch pojazdów ranne zostały dwie osoby.

20:13

Zakończyły się utrudnienia na drodze krajowej 32 na trasie Grodzisk Wielkopolski - Wolsztyn. W miejscowości Rakoniewice doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych.

20:02

W ciężkim stanie do szpitala trafił 80-letni mężczyzna potrącony przez samochód - w obrębie przejścia dla pieszych - w podwarszawskim Wołominie. Na skrzyżowaniu ulic Wileńskiej i Reja pracuje policja. Są tam utrudnienia.

19:53

Wypadek na autostradzie A4 na odcinku Chojnów - Jadwisin. Zderzyły się tam cztery samochody osobowe. Brak osób rannych. Ruch w kierunku Zgorzelca odbywa się tylko lewym pasem.

19:51

Dwie kolizje na A4: w rejonie węzła Byczyna i na wysokości Chrzanowa. Jak informują nasi słuchacze, na pasie z Katowic w stronę Krakowa tworzą się korki.

Ciasno także na krajowej 7 w Słomnikach miedzy Krakowem a Miechowem.

W rejonie Tarnowa na 94 także trzeba uzbroić się w cierpliwość.

19:44

Płynny ruch na obwodnicy Trójmiasta między Osową a Wielkim Kackiem.

19:42

W Rakoniewicach na krajowej 32 Poznań-Zielona Góra zderzyły się trzy samochody. Jedna osoba ucierpiała. Ruch odbywa wahadłowo. Alternatywa to podróż autostradą A2.

19:36

Jedna osoba została ranna w zderzeniu trzech aut na Alei Niepodległości w Sopocie. Do wypadku doszło na nitce w kierunku Gdyni. Oba pasy są zablokowane. Ruch powinien odbywać się wahadłowo, dlatego przed skrzyżowaniem z ul. 3 maja trzeba liczyć się z korkami w obu kierunkach.

19:33

Utrudnienia na autostradzie A2 w okolicy Brwinowa na Mazowszu. Zator jest na pasach w stronę Warszawy.

19:29

19:23

Potrącenie pieszego w podwarszawskim Wołominie. Są utrudnienia na skrzyżowaniu ulic Wileńskiej i Reja.

19:19

Grodzisk Wielkopolski - Wolsztyn - to droga krajowa 32. Doszło tam do zderzenia trzech samochodów. Nie ma osób rannych, a ruch w miejscowości Rakoniewice odbywa się wahadłowo.

19:11

Na drodze krajowej 91 na odcinku Piotrków Trybunalski - Kamieńsk zderzyły się dwa samochody osobowe. Jedna osoba jest ranna. Ruch odbywa się wahadłowo.

19:06

Na A1 samochód osobowy uderzył w bariery. Do wypadku doszło na odcinku: węzeł Kutno Wschód - węzeł Piątek. Nie ma osób rannych. Zablokowany jest pas awaryjny. Utrudnienia mogą potrwać do 20.

19:04

Wypadek na A4 pomiędzy Katowicami a Krakowem. W Chrzanowie auto uderzyło w bariery rozdzielające jezdnię. W stronę Krakowa może tworzyć się zator.

Natomiast w Wolbromiu na drodze wojewódzkiej 783 osobówka śmiertelnie potrąciła kobietę. W tym miejscu też tworzy się korek - policja kieruje ruchem wahadłowo i zaleca objazdy.

18:57

Na cmentarnym parkingu w Pękaninie koło Białogardu kierowca samochodu osobowego potrącił policjanta. Na szczęście funkcjonariuszowi nic poważnego się nie stało.

18:47

18:44

Trzy samochody zderzyły się w miejscowości Rajec na Mazowszu. To krajowa 12 - trasa wylotowa z Radomia w kierunku Lublina.

W miejscu wypadku ruch odbywa się wahadłowo. Utrudnienia mogą potrwać kilkadziesiąt minut.

18:41

Stłuczka w Brzezinach - to krajowa 2 między Siedlcami a Warszawą. Postoicie także w okolicach Kałuszyna.

18:38

Korkuje się droga krajowa nr 7. To wjazd do Warszawy od strony Gdańska. Zator także na S 7 przed Grójcem. Korek ma ponad 5 km.

18:32

Przy trasie S8 w Rawie Mazowieckiej jest nasz reporter Paweł Balinowski, który ostrzega przed panującymi warunkami atmosferycznymi: pada deszcz, jest mokro i ślisko. Co prawda samochodów jest niewiele, ale trzeba bardzo uważać.

18:30

18:27

Korki na wjazdówkach do Szczecina.

18:18

Szczecinianie po zmroku ruszyli na cmentarz - informuje nasza reporterka Aneta Łuczkowska. Korkują się okolice zamkniętej ulicy Ku Słońcu. Do tego kolejka aut na Dworskiej i na skrzyżowaniu Ku Słońcu i Piastów.

18:09

Stoi droga krajowa numer 7 w kierunku Gdańska. Korek ciągnie się od Nowego Dworu Gdańskiego aż do samego wlotu na południową obwodnicę - informuje kierowców nasz Słuchacz - Sławek. To prawie 20 km zatoru.

17:56

17:44

Ogromny ruch przy Cmentarzu Północnym w Warszawie. Od godziny na ulicy Conrada w korku stoją autobusy. Ruch jest duży, bo brakuje tam miejsc parkingowych. Kierowcy muszą krążyć po okolicy. Omijajcie dojazd do Cmentarza Północnego od strony Pułkowej.

17:38

Przy ulicy świętego Wincentego, przy Kołowej w Warszawie autobus potrącił dwie osoby. Na szczęście nic poważnego im się nie stało. Przez kolizję są dodatkowe utrudnienia.

17:30

W okolicach największego w Lublinie cmentarza na Majdanku ruch odbywa się w miarę płynnie - informuje dziennikarz RMF FM Krzysztof Kot.

Policja nie ma zgłoszeń o poważnych wypadkach; nie ma też informacji o tym, żeby na jakichś trasach w tej chwili były duże zatory. Pokonywanie kolejnych skrzyżowań trwa maksymalnie dwie, trzy zmiany świateł.

Jedyne utrudnienie to padający deszcz, który chwilami ogranicza widzialność i sprawia, że jest ślisko.

17:22

Ruch na A4 w Katowicach jest coraz większy. Sporo samochodów jedzie przede wszystkim w kierunku centrum stolicy Śląska.

Tłoczno także wokół największych cmentarzy, m.in. przy ulicy Murckowskiej w Katowicach.

Główne trasy w regionie są przejezdne.

17:17

Najświeższe statystyki policyjne: od piątku na polskich drogach zginęło 38 osób, 471 zostało rannych. Ponad 1100 zatrzymanych kierujących było pod wpływem alkoholu.

17:13

Duży korek jest na trasie S8 - między Ostrowią Mazowiecką a Wyszkowem - w kierunku Warszawy. Problemy są też w samej stolicy. Na Trasie Toruńskiej nad Wisłostradą kilkadziesiąt minut temu samochód uderzył w barierki.

17:05

5-letnie dziecko zostało potrącone przez samochód na przejściu dla pieszych przy ulicy 11 listopada, w okolicy Cmentarza Bródnowskiego, w Warszawskie.

Jest pod opieką lekarzy. W miejscu wypadku są utrudnienia.

16:58

Korkuje się krajowa dwójka w Kałuszynie w stronę Warszawy. Niewielkie zatory również w okolicach Garwolina i Grójca.

16:51

W Łodzi przy cmentarzu przy Ogrodowej i cmentarzu Doły ruchem kierują policjanci. Są tam spore zatory.

16:44

Reporter RMF FM Paweł Balinowski jest na drodze krajowej nr 91 w Łodzi:

16:36

Spory ruch w okolicach katowickich cmentarzy:

16:29

Spory ruch na drodze krajowej 94 w rejonie Tarnowa. Poza kilkoma niegroźnymi kolizjami, nie ma większych utrudnień w ruchu.

16:24

W Małopolsce ruch przy cmentarzach maleje, za to na przelotówkach się wzmaga - informuje reporter RMF FM Maciej Pałahicki.

Na zakopiance coraz więcej aut w stronę Krakowa. Na razie ogromnych zatorów nie ma, ale przed skrzyżowaniami w Klikuszowej i Skomielnej Białej trzeba chwilę postać.

16:10

Tramwaj wypadł z torów w Krakowie, bo zderzył się z samochodem osobowym. Dwie osoby zostały ranne.

16:07

Wypadek w alei Solidarności w Krakowie. Przy ulicy Bulwarowej z torowiska wypadł tramwaj. Pojazdy MPK nie jeżdżą w obu kierunkach.

Składy jeżdżą objazdami. Kursuje także komunikacja zastępcza.

16:03

Tylko na Pomorzu, od północy, łącznie doszło do trzech wypadków. Pięć osób zostało rannych.

15:58

Nie ma już utrudnień na drodze krajowej nr 64 w Piątnicy. Na trasie do Jeżewa Starego doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. Jedna osoba została ranna.

15:52

Kolejny wypadek na S3. Na odcinku Szczecin - Goleniów, w województwie zachodniopomorskim, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jedna osoba została ranna. Zablokowany jest lewy pas w stronę Szczecina. Utrudnienia mogą potrwać 1,5 godziny.

15:46

Na Pomorzu ruch jest umiarkowany, gorzej jest przy cmentarzach - informuje nasz reporter Kuba Kaługa.

Najwięcej czasu tracą ci, którzy własnym autem chcą dojechać do nekropolii w Oliwie. Zatory, choć już nie takie wielkie, są również na trasach prowadzących: na gdański cmentarz Łostowice i cmentarz Witomiński w Gdyni.

Stoi cała Malczewskiego w Sopocie.

15:40

Policja kontroluje kierowców we wszystkich województwach. Tylko w Śląskiem wpadło dziś już 20 osób, które jechały na podwójnym gazie.

15:37

Zakończyły się utrudnienia na S3 w województwie lubuskim. Na trasie Międzyrzecz - Świebodzin zapalił się samochód. Jedna osoba została ranna.

15:31

Drogi dojazdowe do cmentarza Osobowickiego - to w tej chwili najbardziej zatłoczone miejsce we Wrocławiu - ostrzega nasz reporter Bartłomiej Paulus. Jak informuje, samochody stoją na Obornickiej, Bałtyckiej i Żmigrodzkiej.

Ulica Osobowicka, przy samym cmentarzu, jest zamknięta. Ruchem kieruje policja.

15:29

15:27

36 kolizji i siedem wypadków wydarzyło się dziś w Śląskiem. Jak informuje reporterka RMF FM Anna Kropaczek, która w tym województwie monitoruje dla Was drogi, poważnych utrudnień nie ma, ale ruch wokół cmentarzy wciąż jest duży. I właśnie tam najbardziej trzeba uważać na pieszych. W okolicach nekropolii ruchem kierują policjanci.

15:22

Coraz więcej aut na dolnośląskim odcinku A4. Widać to już m.in. w okolicach węzła Bielany Wrocławskie.

15:18

Ruch na drodze krajowej nr 91:

15:13

Nie ma już utrudnień w Groblicach na Dolnym Śląsku. Pod zderzeniu trzech aut udało się odblokować drogę 94 z Wrocławia do Oławy.

15:06

W Szczecinie porządku na cmentarzach pilnują również konie.

15:01

W Warszawie na Wale Miedzeszyńskim, na wysokości mostu Łazienkowskiego, zderzyły się dwa samochody osobowe.

Od strony Mostu Siekierkowskiego utworzył się duży korek. Można przejechać tamtędy tylko jednym pasem. Te utrudnienia potrwają kilkadziesiąt minut.

14:55

Zablokowana droga ekspresowa S3 w Międzyrzeczu na wysokości węzła południe w stronę Świebodzina. Zapalił się tam samochód osobowy. Nikomu nic się nie stało.

14:42

14:38

W Warszawie sznury samochodów na ulicach: świętego Wincentego, Gilarskiej i na Wysockiego. To okolice cmentarza Bródnowskiego. Jeszcze większy ruch jest w okolicy cmentarza Północnego. Kierowcy próbują wjechać w Pułkową przy Wóycickiego. Tam miejsc do parkowania już nie ma. Na cmentarz Północny lepiej wjechać od strony ulicy Estrady. Korek jest też na Elbląskiej w kierunku Powązek.

14:32

Tłoczno jest w rejonie Cmentarzy Batowickiego i Grębałowskiego w Krakowie. Jeśli nie chcecie w tych miejscach utknąć w korkach - odwiedzenie nekropolii odłóżcie na późne popołudnie.

14:28

W województwie łódzkim, na wysokości Ozorkowa, jest nasz wóz satelitarny.

14:20

Wypadek na dk 64 w województwie podlaskim. Na odcinku Piątnica - Jeżewo Stare, w miejscowości Piątnica, zderzyły się trzy samochody osobowe. Jedna osoba została ranna. Ruch odbywa się wahadłowo. Utrudnienia mogą potrwać 2 godz.

14:05

13:49

Sytuację na polskich drogach monitorujemy dla Was od samego rana. Sprawdź naszą wcześniejszą relację na żywo