RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Będzie nowa kopalnia na Śląsku?

Autor: Publikacja: Czwartek, 13 marca (18:20) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Jest pomysł na nową kopalnię w Mysłowicach. Firma z Warszawy szacuje, że do wydobycia jest tam około 90 milionów ton węgla.

Nowa kopalnia to miejsca pracy i wpływy z podatków, nawet milionowe, ale władze Mysłowic stawiają warunek. Wszystko zależy od decyzji i zgody mieszkańców, która jest kluczowa dla władz regionu.

A na razie mieszkańcy nie chcą nowej kopalni w Mysłowicach. Już i tak pękają ściany i sufity także nie wiem czy to jest dobry pomysł, żeby drugą kopalnie tu otwierać - mówi jeden z mieszkańców.

Jednak warszawska firma nie rezygnuje i już zapowiada kolejne spotkanie z mieszkańcami. 

Źródło: RMF FM
Tagi: kopalnia

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: