Synoptycy ostrzegają przed wichurami. Mocno wiać będzie niemal w całym kraju. Najgorzej ma być w pasie od Wybrzeża, przez Mazowsze, Wielkopolskę, Lubuskie, Łódzkie po Podlasie oraz w górach. Dodatkowo będzie padać deszcz - na Pomorzu intensywnie, miejscami nawet do 15 mm.

Wichury już dokuczają mieszkańcom Kaszub. Jak informuje nasz reporter gałęzie z połamanych przez wiatr drzew pozrywały linie energetyczne na północny regionu w okolicy Wejherowa i Szemudu. Uszkodzonych jest około 150 stacji zasilania, prądu nie ma około 5 tysięcy osób

Bardzo silny wiatr wieje także na Dolnym Śląsku. Na Śnieżce porywy mają ponad 100 kilometrów na godzinę. Unieruchomione zostały wciągi narciarskie. Goprowcy absolutnie odradzają dzisiaj piesze wycieczki góry - szklaki są bardzo oblodzone, bez raków nie przejdziemy nawet kilku metrów, dodatkowo wspinaczkę utrudnia bardzo silny wiatr.

Prognoza pogody na weekend

Na termometrach od 3 st. C do 7 st. C na wschodzie kraju i od 8 st. C do 11 st. C na pozostałym obszarze. Wiatr zachodni, dość silny i silny (30-50 km/h), w porywach do 80 km/h, nad morzem do 100 km/h, a wysoko w Tatrach do 120 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami przelotne opady deszczu, a na północnym wschodzie Polski deszczu ze śniegiem i śniegu.

Temperatura od -2 st.C do 1 st.C na północnym wschodzie, 2 st.C, 4 st.C na przeważającym obszarze kraju, do 5 st.C, 7 st.C na zachodzie i południowym zachodzie. Wiatr zachodni, umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, w porywach do 55 km/h, na północnym wschodzie kraju do 65 km/h, a w Tatrach do 90 km/h.

W niedzielę pochmurno i z opadami. Na północnym wschodzie Polski lokalnie przelotne opady deszczu ze śniegiem lub śniegu.

Słupki rtęci pokażą od 2 st.C, 3 st.C miejscami na wschodzie i północnym wschodzie kraju, około 5 st.C w centrum, do 6 st.C, 8 st.C na zachodzie i południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy porywisty, zachodni.