"Mamy przygotowane rozwiązania i to jest zasługa zespołu ludzi, którzy przez wiele miesięcy tworzyli te dobre rozwiązania i będą dalej tworzyć te rozwiązania. Będą sprawiać, że to o czym dzisiaj tu mówiliśmy, będzie realizowane" - powiedziała na konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach Beata Szydło. "W mojej drużynie, biało-czerwonej drużynie jest miejsce dla każdego Polaka i dla tych, którzy głosują na Prawo i Sprawiedliwość, i dla tych, którzy do tej pory dokonywali innych wyborów, i dla tych, którzy nie chodzili na wybory. Czekam na was w mojej drużynie, jest miejsce dla każdego; dla każdego, kto chce dobrej zmiany" - mówiła.

Kandydatka PiS na premiera powiedziała, że prowadzona przez trzy ostatnie dni w Katowicach debata będzie kontynuowana "przez kolejne dni, miesiące i lata". Bo wierzę w to głęboko, że będziemy przez wiele, wiele lat nie tylko rozmawiać z Polakami, ale będziemy mieli coś do powiedzenia - mówiła. Dzisiaj w Polsce potrzebny jest dialog, potrzebne jest słuchanie ludzi i potrzebne jest wzajemne rozumienie się. Ale też potrzebni są ludzie, którzy potrafią podejmować odważne i odpowiedzialne decyzje, którzy nie boją się mówić czasami rzeczy mało popularnych, ale mają cel i wiedzą, że ten cel, ta wielka sprawa, która przed wami, nazywa się Polska - podkreślała.

Dzisiaj jesteśmy tu wszyscy, bo myśląc: Polska, czujemy, myślimy: rozwój, rodzina, obywatele, dialog, społeczeństwo, wspólnota. Dzisiaj myśląc Polska, mówimy drużyna, zespół - akcentowała wiceprezes PiS, dziękując osobom przygotowującym konwencję, którą uznała za "przełomową". My nie rozmawiamy tylko teoretycznie; mamy przygotowane rozwiązania i o tym rozmawialiśmy - zaznaczyła Beata Szydło.

Kto jest w "drużynie Beaty Szydło"?

Podczas zakończonej w niedzielę w Katowicach trzydniowej konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości oraz ugrupowań współpracujących z PiS politycy prawicy i zaproszeni przez nich eksperci debatowali pod hasłem "Myśląc: Polska" o programie prawicy na jesienne wybory. Przewidziano łącznie 13 paneli głównych i 36 specjalistycznych. Jak podał Gliński, brało w nich udział ok. 270 mówców.

W zapleczu eksperckim Beaty Szydło, tzw. "drużynie ekspertów", znaleźli się m.in.: posłowie PiS Paweł Szałamacha, Piotr Naimski, europosłowie Zbigniew Kuźmiuk, Janusz Wojciechowski, b. europoseł PiS Konrad Szymański, ekspert od podatków Paweł Gruza, b. szef KNF Stanisław Kluza, b. prezes UKE Anna Streżyńska, europoseł prof. Zdzisław Krasnodębski, prof. Jan Wojtyła z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Paweł Soloch (od 2005 do 2007 r. podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, ekspert Instytutu Sobieskiego), ekspert od spraw międzynarodowych i obronności dr hab. Przemysław Żurawski vel Grajewski czy dr hab. w zakresie zarządzania instytucjami publicznymi Konrad Raczkowski czy prof. Ewa Leś z Uniwersytetu Warszawskiego, która zajmuje się polityką rodzinną oraz polityką pomocy i integracji społecznej.

(mn)