Jak usłyszeliśmy od rzecznika zachodniopomorskiego sanepidu, dopiero w poniedziałek dostępne mogą być wyniki badań, na bazie których będzie można otworzyć kąpieliska.
Inspektorzy apelują, by nie wchodzić do wody. Wymioty, bóle brzucha, wysypki - to tylko niektóre z dolegliwości, które może wywołać kontakt z bakteriami. Ich stężenie w wodzie w niektórych miejscach przekracza dopuszczalną normę nawet ponad dwukrotnie. Dlaczego? To mają ustalać organizatorzy kąpielisk.
Sanepid jedynie spekuluje, że może to być efekt zanieczyszczenia wody np. fekaliami pochodzącymi z jednego ze statków.
(j.)