Numer telefonu, pod którym pacjenci z województwa mazowieckiego mogliby szukać informacji na temat opieki lekarskiej - nie działa. Na razie NFZ uruchomił numery zastępcze.

Numer infolinii (22 456 47 01) jest dostępny na stronie internetowej mazowieckiego NFZ.

Zamknięte przychodnie, zdezorientowani pacjenci. "Chodzi o pracę na uczciwych warunkach"

Nawet co czwarta przychodnia może być dziś zamknięta w związku z przedłużającym się sporem na linii resort zdrowia - lekarze. Narodowy Fundusz Zdrowia do północy przyjmował od medyków podpisane umowy na nowy rok. Tylko w czterech województwach - zachodniopomorskim, wielkopolskim,... czytaj więcej

Dziennikarz RMF FM Tomasz Skory sprawdził jednak, że podczas próby dodzwonienia się do mazowieckiego oddziału NFZ, gdzie można się dowiedzieć o najbliższym czynnym gabinecie, słychać komunikat, że "nie ma takiego numeru".

Rzecznik mazowieckiego NFZ dowiedział się o tej awarii... od nas. Zapewnił jednak, że zbada sprawę. Po godz. 10 zostały uruchomione dla pacjentów numery zastępcze: 22 279 75 45, 22 279 75 41 i 22 211 80 18. Fundusz winę zrzuca na operatora.

Na Mazowszu większość przychodni czynnych

W woj. mazowieckim większość przychodni podstawowej opieki zdrowotnej  podpisała umowy z NFZ na 2015 r.

Informacje, gdzie się leczyć, powinni jednak sprawdzić mieszkańcy sześciu powiatów: lipskiego, kozienickiego, makowskiego, wyszkowskiego, ostrołęckiego, węgrowskiego a także dwóch miast: Radomia oraz Ostrołęki.

(abs)