Od dzisiaj w związku z modernizacją trasy kolejowej Warszawa-Białystok zamknięty będzie odcinek od Tłuszcza do Łochowa. Podróżni mogą wybrać bezpośrednie połączenie autobusem zastępczym Warszawa-Białystok lub autobus Warszawa-Małkinia i tam przesiadkę do pociągu.

Dzięki zamknięciu tego odcinka prace modernizacyjne w tym miejscu powinny zakończyć się wcześniej. Utrudnień powinno już nie być pod koniec przyszłego roku. Gdyby ruch został utrzymany, utrudnienia związane z remontem trwałyby do października 2016 roku.

Od niedzieli 12 października po raz kolejny w tym roku zmieni się rozkład jazdy pociągów. Będzie on obowiązywał do połowy grudnia. Utrudnienia wystąpią m.in. na trasie z Warszawy do Skierniewic, czy między stolicą a Białymstokiem gdzie wyłączona będzie linia Tłuszcz- Łochów. czytaj więcej

W związku z zamknięciem tego odcinka PKP Intercity proponuje dwa sposoby podróżowania. Pierwszy to przejazd autobusem zastępczym z Warszawy do Małkini, by tam przesiąść się do pociągu na trasie Małkinia-Białystok. Autobusy będą jeździły na trasie Warszawa Centralna-Małkinia-Warszawa Centralna co dwie godziny i mają być skomunikowane z pociągami do i z Białegostoku, zatrzymującymi się w Czyżewie, Szepietowie i Łapach. Podróż ma zająć ok. trzy godziny.

Drugi wariant to cztery dziennie autobusowe bezpośrednie połączenia Warszawa-Białystok-Warszawa.

Docelowo efektem modernizacji torów ma być skrócenie czasu przejazdu na trasie Warszawa-Białystok do 2,5 godz. Obecnie to ok. 3 godz.
(acz)