Znany warszawski adwokat Robert N., aresztowany w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości przy stołecznych reprywatyzacjach, jest pełnomocnikiem w 169 postępowaniach o zwrot nieruchomości - dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada. W trzech kolejnych, jest stroną postępowania.

Spis nieruchomości obejmuje działki praktycznie na terenie całej Warszawy, objęte tak zwanym dekretem Bieruta. Chodzi o sprawy, które przed sądami cywilnymi i administracyjnymi toczą się od lat. Część z nich została już zakończona. Reporter RMF FM dowiedział się też, że każde z postępowań dotyczy tylko jednego adresu.

Robert N. został razem z czterema osobami zatrzymany przez CBA w związku ze śledztwem dotyczącym odzyskania od miasta słynnej działki przy Chmielnej 70. usytuowanej tuż przy Pałacu Kultury. Jej wartość szacowana jest na ponad 150 milionów złotych.

Prawnik - decyzją sądu - trafił do aresztu. Śledczy postawili mu trzy zarzuty: udziału w oszustwie na szkodę spadkobierców przedwojennego właściciela nieruchomości, wręczenia 2 i pół miliona złotych łapówki urzędnikowi ratusza, a także  podrobienia pełnomocnictwa.

(ug)