Areszt dla seryjnego podpalacza aut
Autor:
Joanna Potocka
Publikacja: Sobota, 26 kwietnia (13:52)
Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)
Policjanci z powiatu trzebnickiego w województwie dolnośląskim zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który podpalał samochody. Został już aresztowany.
Słuchaj Faktów o każdej pełnej godzinie w RMF FMPolicjanci z Obornik Śląskich zauważyli na osiedlowym parkingu młodego mężczyznę, który próbował włamać się do samochodu. Na widok mundurowych rzucił się do ucieczki.
Został zatrzymany i wtedy okazało się, że 23-latek jest pijany. Miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.
Jak ustalili policjanci, mężczyzna ma na swoim koncie sześć przestępstw, w tym cztery podpalenia. Włamywał się do aut, odjeżdżał nimi, a potem dla zatarcia śladów, podpalał.
Mężczyzna trafił na 3 miesiące do aresztu. Grozi mu do 8 lat więzienia.
(źródło www.policja.pl)