W wieku 63 lat zmarła Anna Wasilewska - posłanka Platformy Obywatelskiej. "Wielka strata...Odeszła od nas Ania Wasilewska - samorządowiec, posłanka, niezwykle pracowita i skromna osoba. Aniu, to był zaszczyt z Tobą pracować...Do zobaczenia..." - napisał na Twitterze lider PO Borys Budka.

Anna Wasilewska urodziła się 10 stycznia 1958 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ukończyła studia z zakresu technologii żywności na Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie, a także studium z zakresu pedagogiki specjalnej w Instytucie Kształcenia Nauczycieli w Warszawie.

W Sejmie Wasilewska zasiadała już drugą kadencję. W ostatnich wyborach zdobyła 10982 głosów. Pracowała m.in. w komisji ds. petycji, komisji edukacji, nauki i młodzieży oraz komisji kultury i środków przekazu. 

W przeszłości Wasilewska była m.in. wiceprezydentem Olsztyna oraz członkiem zarządu województwa warmińsko-mazurskiego. 

"Nie żyje ANIA WASILEWSKA... mądra, miła, uczynna Posłanka. Siedzieliśmy bok siebie w sejmowej sali. W niedzielę cieszyła się z sukcesu Huberta Hurkacza, wczoraj mieliśmy kontakt... nie wierzę. Bardzo smutno" - napisał na Twitterze Tomasz Zimoch - poseł wybrany z listy Koalicji Obywatelskiej, a obecnie reprezentujący Polskę 2050.

"Odeszła posłanka Anna Wasilewska. Dla nas po prostu Ania. Wielka dama samorządu i parlamentu. Siła spokoju i niesamowitej klasy. Prawdziwa ambasadorka Olsztyna. Aniu, na zawsze pozostaniesz w naszych sercach" - napisano na oficjalnym profilu Platformy Obywatelskiej na Twitterze.

/RMF FM
/RMF FM
Po jeszcze więcej informacji odsyłamy Was do naszego nowego internetowego Radia RMF24.pl

Słuchajcie online już teraz!

Radio RMF24.pl na bieżąco informuje o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Polsce, Europie i na świecie.