RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

40 procent ponad normę. Ozon groźny na Śląsku

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Z powodu utrzymujących się upałów na Górnym Śląsku odnotowano przekroczenie limitów poziomu ozonu. Eksperci ostrzegają, że taka sytuacja utrzyma się przez najbliższe dni.

Sytuacja wygląda najgorzej w centrum aglomeracji. Przekroczenie w Katowicach wynosi prawie 40 procent ponad normę. Nieco lepiej jest w Zabrzu, Dąbrowie Górniczej i Cieszynie.

Przekroczenie limitów ozonu oznacza problemy dla osób starszych, chorych i dzieci. Mogą one mieć problemy z oddychaniem, odczuwać ucisk w klatce piersiowej i bóle gardła. Powinny wykluczyć jakikolwiek wysiłek fizyczny, a w razie potrzeby skontaktować się z lekarzem.

Źródło: RMF FM

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: