Sytuacja wygląda najgorzej w centrum aglomeracji. Przekroczenie w Katowicach wynosi prawie 40 procent ponad normę. Nieco lepiej jest w Zabrzu, Dąbrowie Górniczej i Cieszynie.
Przekroczenie limitów ozonu oznacza problemy dla osób starszych, chorych i dzieci. Mogą one mieć problemy z oddychaniem, odczuwać ucisk w klatce piersiowej i bóle gardła. Powinny wykluczyć jakikolwiek wysiłek fizyczny, a w razie potrzeby skontaktować się z lekarzem.