Mężczyznę podejrzanego o udział w uprowadzeniu adwokata z Gdańska, napad na konwój z pieniędzmi oraz o nielegalne posiadanie broni zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji. Jak dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada, 39-letni Jacek F. wpadł na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

Zatrzymanie mężczyzny to efekt działań specjalnej grupy śledczej powołanej ponad rok temu przez komendanta głównego. Miała ona wyjaśnić okoliczności porwania gdańskiego adwokata. W 2015 roku uprowadzili go ludzie podający się za policjantów. Później za uwolnienie mężczyzny żądali oni miliona złotych. Po uzyskaniu zapewnienia, że pieniądze zostaną przekazane, uprowadzony mężczyzna został uwolniony w pobliżu Ostródy. 

39-latek od wielu miesięcy ukrywał się. Wpadł w małym domku w Warmińsko-Mazurskiem. Zatrzymali go antyterroryści wykorzystując granaty hukowe. W budynku przebywał także 38-letni Piotr N., który był ścigany listem gończym. 

Jacek F. będzie odpowiadał również za napad na konwój z pieniędzmi i kradzież ponad 200 tysięcy złotych. 2 lata temu furgonetkę z gotówką zatrzymało kilku sprawców przebranych za policjantów. 

Za zarzucane przestępstwa Jackowi F. grozi kara pozbawienia wolności od lat 3 do lat 15. Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.


(MN)