Kamera monitoringu uchwyciła mężczyznę, który może mieć związek z zabójstwem 26-latka w Toruniu. Nagranie udostępniła policja, która szuka sprawcy morderstwa. Ofiara została zaatakowana w nocy z soboty na niedzielę na ulicy Gagarina. 26-latek zginął od ciosów zadanych nożem.

Na nagraniu z kamery monitoringu widać młodego mężczyznę ubranego najprawdopodobniej w szary dres. Najpierw przebiega przed kamerą, a później wolnym krokiem wraca w jej stronę. Nie ma jednego buta, a w ręku trzyma podłużny przedmiot przypominający nóż. Przez ramię ma też przewieszoną niewielką torbę. Pod koniec filmu znów zawraca i rusza biegiem, najpewniej ucieka.

Policjanci zapewniają anonimowość i proszą o pilny kontakt osoby, które rozpoznają widocznego na nagraniu mężczyznę.

Morderca prawdopodobnie działał sam

W związku z zabójstwem przesłuchano już kilkudziesięciu świadków. Cały czas zgłaszają się kolejni. Wszystko wskazuje na to, że morderca działał sam. Nie wiadomo jednak, czy znał ofiarę oraz jaki był jego motyw. Prokuratura wszczęła już oficjalne śledztwo w tej sprawie.

Do zabójstwa doszło w nocy z soboty na niedzielę. 26-latek został zraniony nożem około godziny 1 przy ulicy Gagarina. Na miejsce pojechał patrol, który zobaczył zranionego mężczyznę i udzielił mu pierwszej pomocy, opatrując ranę jeszcze przed przybyciem pogotowia. Do 26-latka podeszła osoba, która zadała mu cios ostrym narzędziem i oddaliła się - relacjonowała Wioletta Dąbrowska, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

(MRod)