Prawomocny jest wyrok 25 lat więzienia dla Sylwestra S. oskarżonego o pobicie i zabójstwo trójmiejskiego gangstera Daniela Z., ps. "Zachar". Gdański sąd apelacyjny podtrzymał wyrok sądu pierwszej instancji. Do morderstwa doszło w 2009 roku w Gdańsku.

Sylwester S. został skazany w czerwcu 2014 roku przez gdański sąd okręgowy. Dwaj pozostali oskarżeni w tym procesie - 42-letni Artur W. i 32-letni Kamil G. - otrzymali kary 11 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 5 lat oraz 2,5 roku więzienia. Pierwszy z nich przyznał się do winy. Szczegółowo opisał, jak doszło do morderstwa. Sąd zdecydował się nadzwyczajnie złagodzić jego karę.

Oprócz Sylwestra S. od wyroku odwołał się natomiast Kamil G. W jego przypadku sąd apelacyjny także podtrzymał decyzję pierwszej instancji.

Zginął od 16 ciosów nożem

Daniel Z. został śmiertelnie pobity 14 lipca 2009 roku. Poważnie ranny został natomiast Jerzy M.

"Zacharowi" zadano 16 ciosów nożem. Do starcia doszło na tle walki dwóch gangów. Według policji "Zachar" był związany z trójmiejskim światkiem przestępczym. Stał na czele grupy, która zajmowała się m.in. zabójstwami i handlem narkotykami. Był jednym z oskarżonych w procesach dotyczących tzw. klubu płatnych zabójców.

(MRod)