Zarzut usiłowania zabójstwa oraz doprowadzenia 11-letniej dziewczynki przemocą do obcowania płciowego, a także zarzut rozboju postawiła prokuratura 21-letniemu mężczyźnie. Sebastian K. uprowadził wczoraj dziewczynkę, zaprowadził do lasu i dotkliwie pobił. Prokuratura wystąpiła do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego trzymiesięcznego aresztu tymczasowego.

Sebastian K. przyznał się jedynie do pobicia dziewczynki. Ze względu na charakter przestępstwa prokuratura nie podaje bliższych szczegółów zdarzenia. Według policji, do przestępstwa doszło w jednej z miejscowości nieopodal Grójca. 11-latka została zaczepiona w okolicy cmentarza przez nieznanego mężczyznę. 21-latek groził, że ją zabije, zaprowadził do lasu i próbował zgwałcić.

Mężczyzna pobił dziewczynkę do tego stopnia, że straciła przytomność. Myśląc, że 11-latka nie żyje, ukrył jej ciało pod gałęziami. Dziecko odzyskało przytomność i udając, że nie żyje czekało, aż mężczyzna odejdzie. Dziewczynka sama dotarła do domu. W tym czasie szukali już jej rodzice i policja.

11-latka z licznymi obrażeniami trafiła do szpitala. Szczegółowe informacje, które dziecko przekazało policjantom, pozwoliły im na szybkie wytypowanie i zatrzymanie 21-letniego Sebastiana K.