​Policja w Częstochowie wyjaśnia sprawę 2-latka, który wypadł z okna jednego z bloków. Dziecko z obrażeniami trafiło do szpitala. W trakcie zdarzenia opiekun chłopca był nietrzeźwy.

Częstochowska policja wyjaśnia sprawę 2-letniego chłopca, który wypadł z okna na trzecim piętrze budynku. Mężczyzna, pod którego opieką przebywało dziecko, został zatrzymany i czeka teraz na przesłuchanie.

Chłopiec został zostawiony na obserwacji w szpitalu. Wstępne badania na szczęście nie wykazały poważnych urazów. Dziecko wypadło z okna budynku na trzecim piętrze i spadło na trawnik, który zamortyzował siłę uderzenia.

Zatrzymany w tej sprawie mężczyzna to znajomy mamy chłopca. Kobieta zostawiła dziecko w mieszkaniu pod jego opieką i wyszła. Mężczyzna zasnął. Wtedy chłopiec najprawdopodobniej wspiął się na łóżko,z niego na okienny parapet i spadł.

Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Niewykluczone, że może usłyszeć zarzut narażenia 2-latka na niebezpieczeństwo.