Tragiczny finał poszukiwań 13-letniej Patrycji z Bytomia. Nastolatka nie żyje, policjanci znaleźli jej ciało w Piekarach Śląskich. Według nieoficjalnych ustaleń dziennikarzy RMF FM, dziewczyna została zamordowana.

13-latka widziana była ostatni raz wczoraj późnym popołudniem właśnie w Piekarach Śląskich, kiedy - takie informacje przekazała wcześniej policja - po kłótni ze znajomym pobiegła w kierunku ul. Bytomskiej.

Jej zaginięcie zgłosili rodzice. Od wczoraj dziewczyny szukali rodzina, znajomi i kilkudziesięciu policjantów z Piekar, Bytomia, Knurowa i komendy wojewódzkiej w Katowicach.

Po kilkunastu godzinach od zgłoszenia zaginięcia funkcjonariusze odnaleźli w Piekarach Śląskich przykryte kartonem ciało nastolatki.

Według nieoficjalnych ustaleń reporterów RMF FM, dziewczyna miała liczne rany kłute szyi i klatki piersiowej.

Nasi dziennikarze dowiedzieli się również nieoficjalnie, że miejsce, w którym znajdowało się ciało, wskazał 15-letni znajomy nastolatki, który wczoraj był z nią w tej okolicy.

Początkowo chłopak powiedział policjantom, że doszło tam do awantury z nieznanym mężczyzną, w czasie której on sam miał uciec, zostawiając Patrycję.

Później jednak przyznał się, że zabił dziewczynę, ponieważ była z nim w ciąży.

15-latek został zatrzymany.

Policjanci nie ujawniają na razie żadnych ustaleń ws. okoliczności śmierci Patrycji. Potwierdzili jednak nasze informacje o zatrzymaniu chłopaka.

Nieoficjalnie: Chłopak, który przyznał się do zabójstwa, dzisiaj skończył 15 lat

W tej chwili nie wiadomo jeszcze, czy nastolatek mógłby odpowiadać za zabójstwo karnie.

Zgodnie z przepisami Kodeksu karnego, za przestępstwo nie odpowiada osoba, która nie ukończyła 17. roku życia, jednak w wyjątkowych sytuacjach - np. w przypadku zbrodni zabójstwa, gwałtu zbiorowego lub porwania - do odpowiedzialności karnej może być pociągnięty już 15-latek. Decyduje o tym sąd rodzinny i dla nieletnich.

Według ustaleń Polskiej Agencji Prasowej, kolega Patrycji, który przyznał się do zabójstwa, właśnie dzisiaj skończył 15 lat.

W tej sytuacji kluczowe będzie ustalenie dokładnego czasu zabójstwa.