Krakowska policja zwróciła się do szkockiej policji z prośbą o informacje o problemach Agaty podczas jej kilkunastomiesięcznego pobytu w Wielkiej Brytanii. Dziewczyna, niedawno wróciła z ojcem do Polski, a wczoraj poważnie zraniła nożem koleżankę z klasy.

Inspektor Dariusz Nowak: Agresywna nastolatka rzuciła nożem w kierunku koleżanki w szkole w Szkocji

Poprawia się stan 13-letniej Dominiki ranionej nożem przez rówieśniczkę. Dziewczynka z obrażeniami twarzy i szyi trafiła wczoraj do szpitala dziecięcego w Krakowie - Prokocimiu. Przeszła tam dwugodzinną operację. czytaj więcej

Krakowscy policjanci chcą wiedzieć, czy nastolatka miała problemy z prawem, kiedy mieszkała w Szkocji. Wiadomo, że dziewczyna rzuciła nożem w stronę swojej koleżanki z klasy. Ten incydent nie znalazł się jednak w opisowym świadectwie, jaki 13-latka przywiozła do Polski.

Jak ustalił nasz dziennikarz Maciej Grzyb, każdy nauczyciel opisał w nim postępy w nauce Agaty, ale były to pozytywne opinie. W świadectwie znalazło się jedno zdanie o tym, że 13-latka może być nadpobudliwa. O tym wpisie nic nie wie jednak dyrekcja krakowskiego gimnazjum - szkoła nie dysponowała bowiem przetłumaczonym świadectwem dziewczyny. Niewykluczone jednak, że przeoczyła go w stosie dokumentów.

Krakowska policja zabezpieczyła nagrania z monitoringu, na którym widać całe zdarzenie. Przesłuchuje również nauczycieli szóstego gimnazjum.