RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Warmińskie jeziora nie dla rybaków

Publikacja: Niedziela, 16 kwietnia (07:54) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Woda i ryby na Warmii od początku roku są zablokowane dla połowów. 43 warmińskie jeziora od 1 stycznia należą do Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie, który do tej pory nie wyłonił nowego dzierżawcy. Zamęt w wodzie to straty dla rybaków i narzekania wędkarzy.

Na wodach wokół Olsztyna, Biskupca, Lidzbarka i Dobrego Miasta widać jednak łowiących – wielu zdecydowało się łapać ryby nielegalnie. Nigdzie bowiem nie można kupić pozwoleń.

Urzędnicy bezradnie rozkładają ręce i czekają na ministerialne interpretacje. Los jezior rozstrzygnie się najwcześniej na początku maja, a do tego czasu rybacy i wędkarze będą notować tylko straty.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: