Komendant powinien wyznaczyć palarnię posiadającą odpowiedni rodzaj wentylacji, aby nie narażać pracowników na wdychanie dymu. Jeśli tego nie zrobi, zostanie ukarany mandatem od Państwowej Inspekcji Pracy.
Niestety polskie komisariaty rzadko mają pomieszczenia przeznaczone na palarnie. Pali się wszędzie - na korytarzach, w piwnicach i pokojach.
Biuro prasowe komendy wojewódzkiej nie komentuje sprawy.