RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Siwiec: Już wkrótce rozpocznie się operacja lądowa

Publikacja: Poniedziałek, 8 października (15:40) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Polska jest na bieżąco informowana o przebiegu kampanii afgańskiej - mówi minister, Marek Siwiec, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Do BBN-u nie dotarły jednak na razie żadne nowe informacje dotyczące kolejnej bombardowań. Minister Siwiec nie wątpi jednak, że będzie nowa faza amerykańsko-brytyjskiej operacji w Azji Środkowej.

Mimo, że władze Amerykańskie nie zdradzają dalszych planów ataku, to minister Siwiec nie ma wątpliwości, że do nich na pewno dojdzie: „Nie trudno sobie wyobrazić, że skoro celem pierwszego ataku było zniszczenie infrastruktury łączności i obrony przeciwlotniczej, to po to, by móc w sposób w miarę bezpieczny – na tyle, na ile warunki pozwalają – przeprowadzić kolejne operacje, w tym także lądowe”. Zdaniem Siwca te ataki lądowe mogą nastąpić bardzo szybko - zaraz po tym, jak uda się określić, gdzie trzeba uderzyć. Szef BBN-u po raz kolejny zapewnił również, że Polska włączy się w operację w Afganistanie, oczywiście w miarę możliwości.

Foto: Archiwum RMF

15:40

Źródło: brak

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: