RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Przybędzie nam kombatantów

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Ministerstwo Obrony Narodowej chce nadać specjalny status wszystkim polskim żołnierzom, którzy służyli na zagranicznych misjach. Będą uznani za weteranów, którym przysługiwać mają specjalne przywileje. Jakie - tego jeszcze dokładnie nie sprecyzowano. Szef MON-u Bogdan Klich chce jednak, by specjalna ustawa weszła w życie w 2010 roku.

Status weterana winien być podobnym do statusu kombatanta. Czyli w stosunku do uczestników misji zagranicznych powinno się wprowadzić podobne rozwiązania, jak w stosunku do tych, którzy przed wieloma laty (…) walczyli o suwerenną i niepodległą Polskę - powiedział Klich reporterce RMF FM:

Weteranami wojennymi będą żołnierze służący w misjach ONZ, NATO, w Iraku i Afganistanie - blisko 30 tysięcy osób.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: