RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Poseł Wójcik straci immunitet?

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

O uchylenie immunitetu posła Samoobrony i byłego trenera piłkarskiej reprezentacji Polski Janusza Wójcika prosi Sejm resort sprawiedliwości. Wniosek w tej sprawie został już wysłany. Wójcik ma odpowiadać za jazdę samochodem po pijanemu; wiszą nad nim 2 lata więzienia.

Bez uchylenia immunitetu prokuratura nie może postawić posłowi formalnego zarzutu i wnieść aktu oskarżenia do sądu.

Przypomnijmy. W styczniu Wójcika zatrzymano w Warszawie, gdy jechał autem po torowisku tramwajowym. Funkcjonariusze Straży Miejskiej uniemożliwili mu dalszą jazdę i wezwali policję, by skontrolowała, czy poseł jest w stanie nietrzeźwym. Wójcik najpierw odmówił badania alkomatem; ostatecznie po trzech godzinach zgodził się. Pierwsze badanie wykazało 1,48 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, drugie - 1,30 promila.

Za jazdę w stanie nietrzeźwym grozi kara do 2 lat więzienia oraz utrata prawa jazdy nawet na 10 lat.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: