RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Piecha przeprowadzał aborcje

Publikacja: Sobota, 7 lipca (06:54) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Dokonywałem aborcji - byłem jak doktor Jekyll i mister Hyde. Nie wiem, czy kobiety, które płakały w moim gabinecie przed aborcją, wybaczyły - wyznał wiceminister zdrowia Bolesław Piecha na łamach "Gościa Niedzielnego" - pisze „Dziennik”.

Bolesław Piecha, ginekolog-położnik z 20-letnim doświadczeniem, opowiada czytelnikom tygodnika, jak dojrzewał do zrozumienia, że aborcja jest złem. Przyznaje, że przełomem dla niego było obejrzenie filmu "Niemy krzyk". W rok po tym doświadczeniu zdecydował, że nie będzie dokonywał aborcji. Ale jak podkreśla, "wychodzenie ze zgliszczy moralnych" było bardzo trudne i trwało długo.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: