Przejechanie na tzw. wczesnym czerwonym od jutra będzie kosztowało kierowców nawet 500 złotych. Poza tym zmiany w taryfikatorze są bardziej kosmetyczne – mówi Marek Kąkolewski z Komendy Głównej Policji: Ten nowy taryfikator uwzględnia wszystkie zmiany w przepisach ruchu drogowego, które w przeciągu ostatnich kilu lat tak naprawdę wystąpiły.
Nie zmienią się stawki za przekroczenie prędkości. Pozostaną także punkty karne. Posłuchaj, co o taryfikatorze sądzą warszawiacy, z którymi rozmawiał reporter RMF FM Mateusz Wróbel: