RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Mroziewicz: Nie byłem agentem

Publikacja: Piątek, 27 października (13:28) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Nie byłem agentem - mówi Krzysztof Mroziewicz. Dziennikarz kategorycznie zaprzecza doniesieniom "Naszego Dziennika" jakoby był agentem służb specjalnych PRL i WSI.

Sugestia, że zgodziłem się na współpracę z wywiadem w zamian za pomoc w karierze, jest oszczerstwem - podkreślił dziennikarz i zapowiedział, że poda gazetę do sądu.

Według "Naszego Dziennika", Mroziewicz był agentem peerelowskiego wywiadu wojskowego o pseudonimie "Sengi". Gazeta pisze, że z wojskowych akt przekazanych niedawno do Instytutu Pamięci Narodowej wynika, że współpraca Mroziewicza trwała od początku lat 80. do końca 1992 r., w zamian za pomoc w dziennikarskiej karierze".

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: