Motywem do podjęcia takiej decyzji jest utracone zaufanie do piłkarzy, narażenie na szwank jego osoby, jak i wizerunku oraz marki firmy Kolporter, na co nie może sobie pozwolić i nie widzi obecnie żadnych szans dalszej współpracy. Klicki od 2002 roku zainwestował w Koronę ponad 40 milionów złotych.
Kolporter definitywnie rozstanie się z Koroną po zakończeniu tego sezonu. Potem najlepsi piłkarze klubu zostaną wystawieni na listę transferową. Z pieniędzy tych Korona będzie musiała poradzić sobie w nowym sezonie.
Korona Kilece ma najnowocześniejszy stadion w Polsce na 15 tysięcy kibiców. W klubie trenuje 450 młodych piłkarzy i 80 dziewcząt w specjalnej kobiecej sekcji piki nożnej.