RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kierownik elektrowni „Kozienice”- łapówkarz?

Publikacja: Czwartek, 1 czerwca (13:20) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Kierownik jednego z wydziałów elektrowni "Kozienice" w Świerżach Górnych na Mazowszu został zatrzymany. Jest podejrzewany o przyjmowanie łapówek - co najmniej 300 tys. złotych. Prokuratura wystąpiła do sądu o aresztowanie mężczyzny.

Sprawa wyszła na jaw, bo z policją zaczęły współpracować firmy, od których kierownik ściągał swoiste "haracze". Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że wynosiły one ok. 5 proc. wartości podpisywanych umów. Kierownik – wg policji – mógł brać łapówki od kilku lat.

Mężczyźnie grozi mu do ośmiu lat więzienia.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: