RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Iran: Zaatakujecie? Jako broni użyjemy ropy

Publikacja: Niedziela, 25 czerwca (10:59) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Jeżeli interesy kraju będą zagrożone, jako broni możemy użyć ropy – zagroził irański minister ds. naftowych. Teheran wciąż jasno nie odpowiedział na zachodnie oferty, przedstawione przez szefa unijnej dyplomacji Javiera Solanę, a dotyczące irańskiego programu nuklearnego.

Kazem Vaziri-Hamaneh w telewizyjnym wystąpieniu ostrzegł, że ewentualne nałożenie sankcji na Iran może skończyć się drastyczną podwyżką cen ropy na światowych rynkach. Jego zdaniem, baryłka brunatnego złota zamiast obecnych 70 może kosztować nawet 100 dolarów.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: