RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Groźny napad w restauracji w Stambule

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Bardzo groźnie wyglądał napad na restaurację w centrum Stambułu – uzbrojeni mężczyźni więzili tam dwoje ludzi. Policji jednak udało się szybko aresztować napastników i uwolnić przetrzymywanych.

Dwaj młodzi mężczyźni, strzelając w powietrze, zatrzymali w lokalu pracownika i klienta. Pozostałym udało się uciec. Policja natychmiast otoczyła restaurację. W telewizji widać było jednego z napastników w koszulce z napisem „Turcja”, machającego bronią i wykrzykującego: „Chcę być męczennikiem”. Porywaczy udało się ująć na dachu baru.

Być może incydent ma związek z zabiciem przez turecką armię 7 kurdyjskich bojowników. Informował o tym sztab tureckich wojsk.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: