Gdy doszło do tragedii, dyrektor szkoły wysłał faks do kuratorium, w którym poinformował o śmierci dziewczynki. Zaznaczył, że to co się stało, nie miało związku z sytuacją w szkole. Zdaniem komisji kuratorium powinno szybciej zweryfikować te dane. Przy czym te uchybienia już w późniejszym etapie zostały naprawione. Została powołana komisja wspólnie przez kuratora oświaty i komendę wojewódzką policji, która będzie zajmowała się przyczynami samobójstw wśród dzieci i młodzieży w naszym województwie - mówi przedstawicielka komisji.
Wojewoda pomorski swoją decyzję ogłosi za kilka dni, ale nic nie wskazuje na to, żeby zmienił zdanie.