RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Gazprom zainwestuje w Schalke 04

Publikacja: Niedziela, 15 października (16:35) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Przedstawiciel niemieckiego rządu krytykuje klub piłkarski Schalke 04 za podpisanie umowy sponsorskiej z Gazpromem. Zgodnie z kontraktem rosyjski koncern energetyczny zainwestuje w klub w ciągu 5 lat do 100 mln euro.

Piłkarze powinni raczej napisać na swoich koszulkach FC Putin. Tak byłoby bardziej uczciwie. Koncern należy przecież do imperium rosyjskiego prezydenta - oświadczył Ginter Nooke w wywiadzie dla tygodnika „Der Spiegel”.

W zamian za wsparcie piłkarze czołowego niemieckiego klubu będą występować w koszulkach z logo Gazpromu. Emblemat koncernu pojawi się także na klubowych pamiątkach, biletach oraz na stadionie.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: