Polscy policjanci, rozpracowując zorganizowane gangi z terenu Warszawy, natrafili na ślad magazynu, który znajdował się na terenie Włoch. Jak ustalili policjanci, skład ten został założony przez osoby powiązane z grupą „mokotowską”. CBŚ natomiast nawiązało kontakt z włoską policją. Ustalenia szybko potwierdziły się w stu procentach.
W niedzielę polscy i włoscy funkcjonariusze weszli na obserwowaną wcześniej posesję. Odnaleziono tam 13 sztuk broni maszynowej – skorpiony, kałasznikowy, UZI i PM, a także 4 rewolwery, 4 pistolety krótkie, a także 10 kilogramów trotylu z zapalnikami. Oprócz tego policjanci zabezpieczyli kilka tysięcy sztuk amunicji, zapalniki i detonatory.
Sprawa ma charakter rozwojowy. CBŚ nie wyklucza, że w najbliższym czasie zostaną przeprowadzone kolejne akcje.