Wprawdzie wczoraj przedstawiciele Samoobrony odrzucali taką propozycję, ale może ostatecznie skuszą się na Bałtyk. Zobaczymy. Warto więc zastanowić się, ile warte jest polskie morze.
Oczywiście najlepiej przekonać się o tym, przyjeżdżając na wybrzeże latem – Ustka, Łeba, Trójmiasto, Pomorze Zachodnie… pełne są turystów. Co roku miliony osób zostawia nad Bałtykiem miliony złotych. Tyle tylko że to zasługa przyrody, miast, gmin i ludzi robiących interesy w turystyce, a nie polityki rządu.
Bo wszystko co ma związek z gospodarką morską jest w katastrofalnym stanie - flota handlowa pływa pod obcą banderą, nie ma dróg do portów, a stocznie nie mogą związać końca z końcem…