Mirosław S., mieszkaniec Inowrocławia, zmuszał do seksu niepełnosprawną umysłowo córkę i spłodził z nią dziecko. Rodzinny dramat w domu przy ulicy Okrężek mógł trwać wiele lat.

Z rozmów z sąsiadami wyłania się obraz patologii i makabry. 29-letnia dziś córka, Dorota S., jest jednym z wielu niepełnosprawnych intelektualnie dzieci Mirosława. Jak udało mi się ustalić nieoficjalnie, niewykluczone, że ojciec-oprawca zmuszał ją do seksu od wczesnego dzieciństwa, zaś urodzone niedawno dziecko z kazirodczego związku zakopał w ziemi niedaleko domu.

Zbulwersowani sąsiedzi oskarżają pomoc społeczną o brak zainteresowania patologiczną rodziną. Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Jadwiga Kalinowska, nie kryje rozgoryczenia. Podkreśla, że rodzina S. jest trudna w kontakcie i nie ma żadnych oczekiwań w stosunku do MOPS. - Poza tym - pyta retorycznie - jeżeli wszyscy wiedzieli o procederze, dlaczego mówią dopiero teraz?

Ojca-potwora zamknięto już na 3 miesiące w tymczasowym areszcie. Mężczyźnie za doprowadzenie córki do czynności seksualnych grozi do ośmiu lat więzienia. Okoliczności sprawy bada prokuratura.